به گزارش روابط عمومی بسیج مهندسین استان اصفهان؛ کارگاه آموزشی مشاوره پیش از ازدواج و کارآفرینی برای اولین بار به همت بسیج مهندسین چادگان بیست و یکم تیرماه در دهکده چادگان برگزار شد.

مسئول اردویی این کارگاه با اشاره به اهداف برگزاری این اردوی یک روزه اظهار کرد: این کارگاه در دو بخش “کارگاه ازدواج” و ” کارگاه کارآفرینی” با حضور جمعی از مهندسین بسیجی و اقشار مختلف مردم تشکیل شد.

فرشاد شمسی محور‌های اصلی مورد بحث در این مجموعه آموزشی را لزوم ازدواج، ازدواج از دیدگاه قرآن و مسائل زناشویی برشمرد و افزود: این کارگاه در راستای ارتقاء سلامت روان و افزایش آگاهی جوانان در رابطه با مهارتهای زندگی قبل از ازدواج برگزار و مباحث مختلف مرتبط با حوزه انتخاب همسر و ازدواج مطرح شد.

وی تصریح کرد: این کارگاه با هدف توانمند‌کردن جوانان برای انتخاب همسر و ایجاد پیش زمینه لازم برای قبل و بعد از ازدواج و ازدواج موفق و پایدار و آشنایی با مهارتهای کسب و کار و کارآفرینی برگزار شد.

شمسی با اشاره به استقبال خوب جوانان از این کارگاه آموزشی خاطرنشان کرد: در بخش آموزش کارآفرینی، شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی ضمن آشنایی با ایده های کسب و کار، از مهارتهای لازم برای راه اندازی کسب و کار و بازاریابی بهره مند شدند.

لازم به ذکر است استقبال از اینگونه کارگاه های آموزشی نشان‌دهنده نیاز و تقاضای جامعه است که مدیریت و کاربردی کردن آموزش‌های پیش از ازدواج سبب کاهش طلاق در جامعه را به دنبال خواهد داشت

 
کلیدواژه ها :