نیمه خرداد ۱۳۶۸؛ یادآور به سوگ نشستن ملت ایران در غم فراق بنیانگذار انقلاب اسلامی و همچنین آغاز قیام ملتی مومن و انقلابی در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ است که با لبیک به رهبری فرزانه و صدیق از سلاله پاک پیامبر (ص)، خیزش اسلام خواهانه را نوید دادند و الگوی ایستادگی در برابر رژیم‌های طاغوتی وابسته به اجانب را برای ملت‌های مستضعف جهان ترسیم کردند و امروز جوشش خون مردم مؤمنی که در سال ۱۳۴۲ به رهبری حکیمی فرزانه، حماسه تاریخی را رقم زدند، در رگ‌های عدالت‌خواهان جهان جریان یافته و هر روز امید به خروشی فراگیر بر ضد مستکبران جهان را پر رنگ‌تر می‌کند تا آنجایی که پیام انقلاب با عبور از مرز‌های جغرافیایی به عمق دل‌های دیگر آزادی خواهان جهان نفوذ کرده و در حال به ثمر نشستن است.

رمز بقا و تکامل خط و راه امام (ره) در وحدت و انسجام ملی و حرکت در مسیر الهی نهفته است و همگان باید بدانیم امروز دشمن برای نفوذ در بدنه انقلاب و عملی ساختن نیات شیطانی خود به دنبال اختلاف افکنی و دو قطبی کردن جامعه اسلامی است. پس باید بیش از پیش با هوشیاری، تبعیت از فرامین و رهنمود‌های حکیمانه مقام معظم رهبری، چون همیشه نقشه‌های شوم قدرت‌های سلطه گر به سرکردگی آمریکای پلید را خنثی کنیم.

بدون شک تجلیل و تکریم امام راحل عظیم الشأن و بازخوانی آرا و آموزه‌های حیات بخش ایشان ادای دین به همه کسانی است که طی سالیان طولانی در راه تحقق آرمان انقلاب اسلامی جانفشانی کرده‌اند.

با عرض تسلیت به مناسبت سالروز رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد و تجدید میثاق با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و دعوت از آحاد ملت ایران برای حضور پرشور و یکپارچه در آیین‌های ویژه این رخداد‌های مهم و الهام بخش کشور، در این پیام آورده است