۲۱تیر ماه مقارن با فاجعه مسجد گوهرشاد و اقدام نابخردانه رژیم منحوس پهلوی در کشف حجاب از بانوان مسلمان ایرانی می باشد که به عنوان روز ملی عفاف و حجاب نامیده شده است.

۲۱تیر ماه روز حجاب و عفاف و به تبع آن هفته حجاب و عفاف بستر مناسبی است تا فرهنگ حجاب و عفاف را بر اساس آموزه های دینی در سطح جامعه، به ویژه در فضای مجازی گسترش داد؛ چرا که امروزه دختران وپسران بیشترین زمان خود را در فضای مجازی سپری می کنند وهمه ما ،خصوصا متولیان فرهنگی وظیفه داریم با شناسایی معضلات حجاب و عفاف در سطح جامعه با برنامه های جذاب و گیرایی بخصوص با تبلیغات مناسب و استفاده موثر از ظرفیت فضای مجازی در تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف برای جذب و تشویق بدحجابان به رعایت آداب و ظاهر اسلامی تلاش نمائیم چرا که دشمنان قسم خورده نظام که جنگ نرم همه جانیه خود را علیه انقلاب شکوهمند اسلامی آغاز کرده اند، بیش از پیش بر ترویج فرهنگ غربی برهنگی و بی حجابی تبلیغ کرده و از ابزارهای مختلف از جمله رسانه های جمعی در رسیدن به این هدف شوم خود استفاده می نمایند، اما دشمن بداند ملت غیرتمند و مسلمان ایران اسلامی با تاسی از سیره زهرای مرضیه (سلام الله علیها ) و تحت هدایت های امام المسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) با رعایت احکام مترقی اسلام در تمام زمینه ها بویژه در حفظ حیا و حجاب اسلامی ضمن شکست سنگین دشمنان زبون، راه سعادت و عزت را با سرعت هر چه بیشتر خواهند پیمود واجازه نخواهند داد دشمنان این نظام وانقلاب به همراهی برخی افراد فریب خورده در جای جای این مرز و بوم با ترویج فرهنگ غربی روی خون پاک شهدا گام بگذارند و فرهنگ منحط غربی را جایگزین فرهنگ مترقی اسلام کنند .

شهیدان، آن کفن بر دوشان حماسه ساز؛ آن پرستوهای عاشق رفتند تا ثابت کنند که سیاهی چادر بانوان جامعه اسلامی از سرخی خونشان رنگین تر است و امروز میدان جنگ با دشمن دیگر شلمچه و جزیره مجنون و هویزه نیست، بلکه میدان جنگ، امروز وسعت کوچکی دارد به اندازه فاصله دو چشم و دو گوش مان. این آن قلمروی است که دشمن قصد تصرف آن را دارد در کارزاری به نام حیله نرم . دشمن در جنگ نرم دنبال تصرف سرزمین نیست دنبال تصرف مغزها و فکرهاست.

مسئولین و مدیران فرهنگی کشور موظفند در مقابله با این هجمه‌ی گسترده دشمنان، در محیط‌های اجتماعی و ادارات دولتی ضمن حمایت از این ارزش الهی، حجاب این افتخار و عزت زن مسلمان را تمجید و تحسین کرده و با تبلیغات گسترده در ترویج فرهنگ دینی تلاش کنند. همچنین رسانه‌ها و صداوسیما نیز ضمن تبیین عقلانی و منطقی امر حجاب و فلسفه پوشش نسبت به رشد باورهای مذهبی در جامعه تلاش نمایند. لذا در راستای این مهم، مطالبات زیر را از نهادهای مختلف اعلام می‌داریم:

  1. ۱. دولت جمهوی اسلامی با توجه به شعار تدبیرگرایی و عقلانیت، مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی را محور امورات دستگاه های فرهنگی کشوربه صورت پیگیر و اثر بخش قرار داده و نقش نظارتی خود را بر دستگاههای اجرایی تحت پوشش فراموش ننماید.
  2. از مجلس محترم می خواهیم به دنبال اصلاح، رفع ابهام، ایجاد ضمانت اجرایی و خلق قوانین مکمل در این حوزه باشد.
  3. از قوه محترم قضاییه تقاضامندیم که هماهنگی لازم را با نیروی انتظامی در برخورد هر چه بهتر و قاطع تر با حلقه ها و جریان هایی که با رویکرد معاند مجرمانه و هدفمند در فضای فرهنگی کشور تخریب انجام می دهند، به عمل آورد.
  4. از رسانه ملی درخواست می‌کنیم که طبق فرمایش امام خمینی(ره) که می فرمایند:صدا و سیما باید دانشگاه عمومی باشد ، رسالت اصلی اش را که تربیت انسان ها است فراموش نکرده و در این رسالت فرهنگی عظیم از ظرفیت های مردمی و غیر دولتی استفاده نماید.
  5. از کلیه مراکز و نهادهای فرهنگی خصوصا روحانیت معزز انتظار می رود در جهت فراگیر شدن بحث عفاف و حجاب که نمایانگر جامعه دینی است تلاش بیشتری مبذول دارند
  6. از نیروی انتظامی بطورجد خواستاریم در برخورد با پدیده بد حجابی با تقویت فعالیتهای نامحسوس خود برای پیدا کردن حلقه های معاند در جریان بد پوشی که با اندیشه مجرمانه در توسعه بی عفتی در جامعه سهیم اند بیش از پیش و مستمرانه پیگیر باشد.

در پایان ضمن اعلام حضور در راهپیمایی روز ملی عفاف وحجاب که امسال مزین و معطر به پیکر شهدای گرانقدر دفاع مقدس گردیده، از آحاد مختلف مردم، ولایت مدار به خصوص بانوان فاطمی و زینبی سلام الله علیها دعوت می شود تا با حضور با بصیرت خود در روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه در میدان امام(ره)، ضمن دفاع از سیره حضرت زهرا (سلام الله علیها) در عفاف و حجاب و تجدید عهد با شهدا وحضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) و رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای (مد ظله العالی)، پاسخ محکمی به طمع ورزی، دشمنان اسلام و انقلاب بدهند.

سازمان بسیج مهندسین عمران ومعماری استان اصفهان/تیرماه ۱۳۹۷